Couple Lovers Kiss Wedding Love  - Gia_Han_Yeu / Pixabay

Určitě jste se minimálně jednou v životě dostali do situace, kdy na vás ze schránky vykouklo svatební oznámení někoho blízkého a vás zachvátila namísto přirozené radosti jen panika… Co já jim jen dám, zní vám pořád v hlavě? V lepším případě máte nějaké nápady v záloze, v tom horším budete odpočítávat dny zbývající do oné radostné události a lámat si hlavu nad tím, co by tak novomanželům udělalo radost a přitom vás to nezruinovalo.

Vybrat správný svatební dar může být pro mnohé pořádnou noční můrou, přitom ale není třeba propadat beznaději – vždy existuje to správné řešení.

Nejčastějším svatebním darem jsou peníze

Ty se užijí vždy a všude a málokoho urazí. V určitých státech vůbec není neobvyklé, že svatebčané připojí ke svatebnímu oznámení rovnou číslo účtu. Svým způsobem to svatebním hostům a blízkým členům rodiny ušetří spoustu starostí při vybírání svatebních dárků. Samozřejmě ale zůstává mnoho “ortodoxních” párů a rodin, které preferují jako svatební dar jednoznačně praktické věci.

Po mnoho desetiletí byla jasná tradice, že svatební dary pomáhaly párům začít nový společný život, takže byly v kurzu byty, auta či nejrůznější vybavení domácnosti. O tom, jaký dar je vhodný zrovna pro tu vaši příležitost, musíte rozhodnout sami, protože svatebčané jsou velmi pravděpodobně lidé vám blízcí, tedy znáte dobře jejich potřeby a sny.

Samostatné nepromyšlené vybírání bývá mnohdy kamenem úrazu

Při běhání po nákupech a shánění svatebního daru pro novomanžele se vám jistě bude nabízet spousta možností. Je ale potřeba při rozhodování koupě toho pravého dárku zvážit, jak moc bude ten váš pro svatebčany užitečný. Každý manželský pár začíná svůj život jako začátek nového života a určitě bude potřebovat spoustu věci pro vybavení domácnosti či věci denní potřeby.

Velkou roli, ač na první pohled ne zcela zřejmou, hraje ale i význam daru ve vašem vztahu k novomanželům, bude totiž takovým mementem a pokaždé, když se na ten váš dar podívají, vzpomenou si na vás. Takže pokud nechcete, aby se při vzpomínce na vás jen ušklíbli, zvažte, co si myslíte, že je skvělý svatební dar oproti tomu, co budou sami čerství novomanželé považovat za nejvíc praktický svatební dar.

Roses Bouquet Flowers - neelam279 / Pixabay
neelam279 / Pixabay

Praktické svatební dary jsou nejlepší dary, které můžete dát

Zatímco romantické či zážitkové dárky mohou mít jen omezenou životnost a vzpomínky na ně mohou časem vyprchat, taková investice řekněme do sady kvalitních hrnců a pánví, které vydrží po celý život, je skvělou volbou pro budoucnost. Nejenže se budou používat téměř každý den, ale i po letech, až se ze zamilovanosti stane praktičnost, mohou pomoci obnovit a utužit vztah při společných chvílích strávených v kuchyni při vaření.

Jak získat inspiraci pro nákup svatebního daru?

Nejlepším způsobem je navštívit internetové stránky zaměřené na svatební dary a kvalitní dárky. Sice zboží hned nevyzkoušíte, ale můžete si v klidu porovnat nabídky a rozhodnout se, který dárek je ten pravý a který udělá novomanželům zaručeně největší radost. Vybírat je opravdu z čeho, záleží na vkusu vašich přátel či rodinných příslušníků, kteří se rozhodli vstoupit do svazku manželského. Sportovně zaměřené páry jistě ocení sportovní vybavení, hraví jedinci zase stolní či společenské hry.

Netradičním darem může být i zhotovení dárku na zakázku, zařízení a vybavení kuchyně či koupelny nebo koupě výjimečného obrazu. V tomto případě už si ale musíte být 100% jisti společným vkusem novomanželů i tím, že ho budou mít kam pověsit.

Couple Wedding Emotional Empathy - rdmphotosltd / Pixabay
rdmphotosltd / Pixaba

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.