VHS_DVDNení tomu zase tak dávno, kdy jedinou možností jak zvěčnit první krůčky vašich dnes již dorůstajících či dokonce dospělých ratolestí bylo natočení na VHS kazety. Zrovna tak audio záznamy prvních slůvek z té doby doma máte často na audiokazetách.

Stejně tak jste si možná pořizovali záběry z dovolených, rodinných událostí a nezřídka máte na takovéto kazetě natočený svůj slavnostní svatební den. Dnes ovšem už možná ani doma nemáte zařízení, na kterém byste si mohly VHS kazety a audiokazety přehrát a s tím, jak materiál stárne, máte navíc obavy, že o své vzpomínky nadobro přijdete. Tyto obavy můžete s klidným srdcem zahodit, protože existuje možnost, jak své vzpomínky převést do formátu, díky kterému je budete mít opět po ruce a jejichž prostřednictvím si budou moci vaši potomci připomínat, že i oni kdysi bývali malá škvrňata s chybějícími zoubky vpředu a třeba odřenými kolínky a vám se při jejich sledování vrátí čas o řadu let zpátky.

Nechte si převést vzpomínky na DVD
Existují firmy které se zaobírají digitalizací VHS videa a audiokazet. Jednoduše řečeno – tyto firmy se specializují na převod záznamu do jiné formy. Původní magnetické záznamy mají omezenou životnost a postupem času ztrácí na kvalitě, na rozdíl od optického záznamu na DVD nosiči. Tento záznam v DVD podobě si navíc snadno můžete stáhnout do svého počítače či notebooku a své vzpomínky tak mít vždy při ruce. Určitě si říkáte, že by byla věčná škoda o ně přijít a toto je výtečná šance, jak cenné vzpomínky na krásné a neopakovatelné chvíle uchovat.

Za vzpomínkami s osvědčeným partnerem
Převod VHS (VHS, S-VHS, VHS-C, MiniDV, Video 8, Hi8, Digital 8) na DVD za optimalizace celého procesu s důrazem na zachování nejlepší možné kvality obrazu i zvuku přitom není finančně nikterak přehnaně náročný. Při výběru firmy, která se na převod specializuje, volte osvědčeného partnera a raději nespoléhejte na pochybné nabídky, které se vás často snaží oslovit například z letáku umístěného na sloupu veřejného osvětlení. Nemuseli byste se již s původním materiálem nikdy setkat, případně by kvalita ani zdaleka nemusela odpovídat možnostem, které má profesionální firma. Profesionálové navíc zachovávají i maximální diskrétnost a chrání vaše soukromí, neboť některá vaše videa mohou obsahovat záběry, o které byste se s jinými lidmi neradi dělili. S trochou nadsázky lze říci, že vaše vzpomínky vám profesionálové ohlídají spolehlivě jako pes. Profesionální firma je zárukou spolehlivosti, garantované ceny a krátké dodací lhůty.

Kapitoly i na přání
Výsledná DVD mají jednoduché menu a bývají rozdělena do kapitol pro vaši snazší orientaci. Navíc lze na vaše přání provést též tzv. hrubý střih, čili vytvořit kompilační DVD s vybranými sekvencemi z dodaných videokazet. Tyto sekvence jsou dle vašeho přání uloženy jako jednotlivé kapitoly, s oddělenými názvy.

Kazety, které si  přejete převést je ve většině případů možné zaslat poštou a s návratem zpracované zásilky si opět můžete oživit své vzpomínky.

 

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..