Nezapomenutelné zážitky z Lipna

Stezka korunami stromu_2Většina lidí si pod výrazem „Lipno“ představí velkou vodní nádrž a veškeré letní aktivity s tím spojené. Lipno je ale také místem, kde můžete strávit čas naplněný spoustou další zábavy a nezapomenutelnými zážitky.

Unikátní stezka korunami stromů
Pokud byste si mysleli, že se jedná o jednu z tak zvaných „opičích drah“, jste na hlubokém omylu. Stezka korunami stromů na Lipně je první svého druhu v České republice, je maximálně citlivě včleněna do krásné krajiny okolo Lipenského jezera a navíc doplňuje Active Park Lipno. Stezka je dlouhá 675 metrů a přivede vás na vrchol 40 metrů vysoké devítihranné věže s překrásnou vyhlídkou do všech světových stran. Výhled je skutečně fantastický. Jako na dlani máte velkou část Lipenského jezera, Novohradské hory či okolí Šumavy. Samotná stezka vede po dřevěné konstrukci, která je usazena ve smíšeném lese. Celá trasa stezky je bezbariérová a bez problémů se na vrchol věže mohou vydat jak rodiče s kočárky a malými dětmi, tak také vozíčkáři. Ostatním návštěvníkům nabízí jedenáct adrenalinových zastávek, které vedou při stezce jako její „obchůzky“. Daný úsek můžete překonat po řetězu, po pohyblivých listech, kládách a dalších zábavných překážkách.

Jupíííí!!!
Až se nasytíte zážitků nad korunami stromů, máte na výběr. Můžete se vrátit dolů stejnou cestou, ale také můžete využít nejdelší suchý tobogán v České republice, který se svou délkou 52 nemá konkurenci. Tobogán se vine středem věže. Nahoře nasednete do jakéhosi „pytle“, který usnadní skluz a ochrání váš oděv. Jízdu na tobogánu můžete dopřát i svým dětem. Podmínkou je však jejich věk – min. 6 let. Ke Stezce korunami stromů se dostanete buď po svých, stoupáním po ohraničené lesní cestě, nebo pohodlnou čtyřsedačkovou lanovkou. Zatímco budete stoupat nahoru, můžete pozorovat sjezdovou trať pro horská kola, která vede přímo pod lanovkou, kde nechybí přírodní i uměle vytvořené překážky. Lehčí trasa odbočuje na louku, kde je v zimě lyžařská sjezdová dráha, těžší trasa vede strmě dolů. Pokud se právě na trati pohybují vyznavači adrenalinu na dvou kolech, podívaná shora vám zajistí zpestření jinak poklidné jízdy na lanovce.

Bobová dráha v každé roční době
Jen kousek od dolní stanice lanové dráhy se rozkládá bobová dráha. Nerezové koryto se spoustou zatáček je umístěné ve svahu na louce u lesa. Cesta dolů je dlouhá jeden kilometr. Sjíždí se na speciálním bobu s gumovými kolečky, rychlost si každý účastník řídí sám za pomoci brzdy, kterou má před sebou na vozíku. Dole na nástupišti se posadíte na bob, který je automaticky přichycen na lano vleku a vyvezen spolu s vámi nahoru, kde se automaticky odpojí. V bobu mohou jet najednou dvě osoby. Jezdit mohou i děti od tří let věku v doprovodu rodičů, děti nad osm let pak i samy. Bobová dráha funguje po celý rok. Za deště vám budou zapůjčeny speciální návleky, které vás ochrání, takže ani nepřízeň počasí vám zábavu nepřekazí. Ani sníh nepředstavuje žádný problém. V zimě je totiž koryto bobové dráhy vyhřívané, takže sníh spolehlivě odtává.

Lanový park
Rovněž jen kousek od dolní stanice lanovky, přímo u centrálního parkoviště se nachází lanový park. Je dobrou volbou pro všechny příznivce mírně adrenalinové zábavy. Můžete si vybrat některou z lanových cest a na závěr si užít sjezd tzv. „Fly kladkou“, který vás proveze nad hladinou rybníka. Celkem tu najdete více než 500 metrů neskutečné zábavy.

Cyklostezka podél břehů Lipna
Jen asi sedm kilometrů dělí Lipno od rekreačního městyse Frymburka. Z Lipna sem dojede po pěkné cyklostezce, která kopíruje břeh Lipenské nádrže. Ve Frymburku si můžete od června do září každý den od devíti ráno do devíti večer zapůjčit motokáru a užít si na zdejší motokárové trati. Také můžete zavítat do aquaparku zdejšího Wellness hotelu Frymburk.

Frymburský aquapark
Najdete tady dvě plavecké dráhy v délce 25 m, s hloubkou 1,8 metru, pro pohodové plavání slouží rozlehlá část bazénu hluboká 1,30 metru. V bazénu nechybí ani „divoká řeka“, perličková lehátka, vodní chrliče či zejména dětmi oblíbený tobogán. Pro malé děti je k dispozici dětské brouzdaliště s teplou vodou, které je vybavené klouzačkou. Zarelaxovat si můžete ve vířivce s hydromasážními tryskami.

Skiareál Lipno
Lipenský skiareál představuje moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko, kde najdou možnost vyžití nejen zkušení lyžaři, ale díky pozvolným a upraveným svahům také začátečníci. Areál se zaměřuje také na rodiny s dětmi a výuku lyžování. Najdete zde devět sjezdovek v celkové délce více než osm kilometrů, přepravu zajišťují sedačkové lanovky. Pohodlné večerní lyžování umožňují osvětlené sjezdovky a výuková hřiště.

Lipno je pestrou paletou zážitků, ze které si každý může vybrat takový, který ho potěší nejvíc. Nabízí v každém ročním období spoustu zábavy dospělým i dětem.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..