Morska terapieMořský vzduchu prospívá dýchacím cestám i celému organismu. Slaná voda dokáže zregenerovat zdravou i uzdravit nemocnou pokožku. Obojí dohromady má sílu naplnit člověka pocitem spokojenosti a štěstí. Ne vždy však my to štěstí máme, abychom se k moři mohli vydat. Přesto je možné dopřát si terapie mořským vzduchem, koupelí v mořské vodě, slunečních a přesto bezpečných paprsků. Kde? V mořských klimatických lázních. A nemusíte ani umět cizí jazyk, abyste se tam domluvili. Tyto lázně se nachází totiž v krásném beskydském kraji, v Rožnově pod Radhoštěm. Jedná se o originální a unikátní projekt, který vám zprostředkuje atmosféru přímořské oblasti se vším, co k ní patří.

Léčebné účinky mořské vody
Mořská voda se skutečnými mořskými řasami na vás čeká v dřevěných kádích, kde bublinky jemně dotírají na vaši pokožku, která ochotně vstřebává vše prospěšné, co mořská voda nabízí. Perličková koupel ve vodě obohacené jodobromovou solankou, solí z Mrtvého moře, mořskou řasou Chlorella a esenciálními oleji je příjemná a zdraví prospěšná nejen pro zdravého člověka, ale také pro všechny, kdo mají potíže s pohybovým aparátem, trápí je například revma či záněty kloubů, šlach nebo svalů. Rovněž koupel pomáhá při dýchacích problémech, ať se jedná o obávané astma, rozedmu plic či onemocnění průdušek, nebo pokud vás trápí únava, vyčerpání, poruchy spánku a nebo nedostatek jódu. Právě jodizace organismu dokáže aktivovat krevní a lymfatický oběh, což je velice důležité zvláště při podpůrné léčbě cévních onemocnění. Rovněž je účinným pomocníkem při kožních onemocněních, například různých ekzémech, lupence atd. Koupel v mořské vodě má regenerační účinky a navíc vdechováním vypařovaných minerálů se do organismu absorbuje účinněji.
Tato procedura je jen jednou z mnoha, které si můžete v Mořských klimatických lázních dopřát.

Terapie mořským vzduchem
Po dobu třiceti minut budete vdechovat ozón, čistý 95% kyslíku, jemnou mlhu s mořskou solí a navíc přírodních esenciální oleje. Terapie vám umožní zažít jemné mrholení podobné májovému deštíku, i třeba pořádný déšť. Po celou dobu vás budou provádět příjemný audio program, který vám dodá instrukce týkající se dechového cvičení, pro zesílení účinku terapie.

Pozitivní účinky bílého světla
K moři neodmyslitelně patří také sluneční paprsky a tak si zde můžete dopřát také sluneční terapii a užít si „sluníčka“ bez škodlivého UV záření. Před její aplikací je pokožka ošetřena speciálním mlékem s mořskou řasou a poté vystavena působení účinkům bílého světla. Kromě toho, že se vám určitě vylepší nálada stejně, jako při pobytu na sluníčku, tato procedura napomůže prokrvení organismu, posílení oběhového systému, dokáže aktivovat imunitní systém a navíc – dopřeje vám jemného opálení. Zkrátka stejně, jako u moře. Pro tuto proceduru je jen zapotřebí, aby vaše kůže byla zdravá a v pořádku. Pokud máte nějaký kožní problém, je zapotřebí absolvování procedury příhodně nazývané „Sluneční terapie“ konzultovat s lékařem.

Jako překvapení na vás čeká ojedinělá Delfíní světelná relaxační terapie. A protože překvapení by nebylo překvapením, kdybyste věděli oč jde, tuto malou tajenku si vyluštíte sami, pokud se rozhodnete Mořské klimatické lázně navštívit. Prozradit můžeme tak jen jedno: zažijete něco, co zažívají ti, kteří měli to štěstí a mohli se pohybovat v blízkosti delfínů.

 

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..