CoworkingVětšiny mladých rodin se v současné době týká téma  problematiky jak skloubit práci a rodinu. Řada z nich by mohla vyprávět o tom, jak složitá to je otázka. Jak je těžké po skončení rodičovské dovolené zvládnout návrat do zaměstnání, sladit pracovní nároky s nároky rodiny s malými dětmi. Vyvstává tak otázka, jak postupovat pokud se maminka chce věnovat své profesi bez toho, aby odsouvala děti na druhé místo.

Sehnat práci po rodičovské dovolené je velmi složité
Mnoho maminek si v tu chvíli uvědomí, že zvládnout nároky své původní profese a péči o rodinu lze z časových důvodů jen těžko. Řada z nich se do původního zaměstnání vrátit nemůže, nebo pouze na zkrácený pracovní úvazek. Mnozí zaměstnavatelé dávají nepokrytě najevo, že zájem o mladou maminku nemají, protože hrozí její častá absence z důvodu péče o malé nemocné děti. A je stále obtížnější najít po skončení rodičovské dovolené místo nové. Někdy je právě toto bod, který odstartuje dráhu podnikání.

Pomohou Coworkingová centra
Vítaným pomocníkem jsou Coworkingová centra. Coworking vznikl v roce 2005 a první společná kancelář byla otevřena v San Francisku. U nás se tato centra začala objevovat od roku 2009 a to především ve velkých městech. Velkou výhodou práce v Coworkingovém centru jsou nízké náklady a je možné tak ušetřit nemalou částku za pronájem prostor. Zájemci si zde mohou vyzkoušet své budoucí podnikání. K dispozici jsou zde například kanceláře s internetem, zasedací místnosti pro meetingy, jednání, prezentace a pracovní schůzky, dílny s šicími stroji, místnost s vybavením pro poskytování masáží, pedikérské a manikérské zázemí, sociální zázemí, kuchyňka a zejména jistota, že po dobu práce bude zajištěno hlídání jejich dětí. V Coworkingových centrech se totiž odborně vzdělané pečovatelky věnují hlídání dětí a připravování programu, který je adekvátní jejich věku. Mnohdy se pečovatelky rekrutují právě z řad maminek, pro které se stalo hlídání dětí novou cestou jejich profesní kariéry.

Semináře a důležitost prezentace
Coworkingová centra pořádají rovněž řadu seminářů, kde lze získat spoustu užitečných informací týkajících se podnikání. Názvy některých – Jak založit živnost či třeba Slaďování práce a rodiny hovoří za vše.Neméně důležitou součástí jsou prezentační dovednosti. Prezentace služeb, produktů a nápadů je stejně důležitá, jako jejich nabízená kvalita. Protože každému vyhovuje jiný styl prezentace, jsou interaktivní workshopy postaveny zejména s ohledem na osobnost člověka, kterého se daná prezentace týká.

Příběh paní Aleny
Paní Alena z okrajové části Prahy využila nabídku Coworkingového centra nedaleko místa svého bydliště poté, co rozeslala více než stovku životopisů, navštívila řadu firem, které poptávaly zaměstnance a vždy, přes své vzdělání i jazykovou vybavenost narazila na problém spočívající v tom, že je matkou tří malých dětí. Ačkoliv před mateřskou dovolenou působila v administrativě, jejím koníčkem bylo šití. Měla hlavu plnou dobrých nápadů a vyrobila si řadu textilních doplňků ke svým kočárkům. Nánožník, chránič rukou pro případ chladného počasí a řadu dalších. Protože o její výrobky byl mezi maminkami zájem, řadě z nich některé své výrobky věnovala. Zájem se však zvyšoval tak, jak se pověst o šikovných doplňcích postupně rozšiřovala. Od šití pro radost pak byl jen krok k tomu, aby svého umu paní Alena využila a stal se zdrojem výdělku. Je to důkaz, že ačkoliv jsou obchody plno různého zboží, stále se nachází mezírky, které lze vyplnit. Paní Alena říká, že ji tato práce uspokojuje a poskytuje jí dostatek prostoru, aby se mohla věnovat rodině. Coworkingové centrum jí ukázalo cestu, po které je možné se vydat a umožnilo se po ní vydat.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..