BabyFriendlyMožná to znáte také. Máte malé děti, se kterými vyrazíte na prodloužený víkend nebo dovolenou do hotelu, případně jiného ubytovacího zařízení. Ovšem již za pár hodin, ne-li chvil, je vám jasné, že kdyby to bylo možné, hotel by měl na dveřích piktogram, který zakazuje vstup nejen třeba psům, ale i dětem. A pokud ne a personál je vstřícný, stejně zařízení není připraveno na pobyt malých dětí.Na pokoji není dětská postýlka, v restauraci nenajdete stravovací židličku, v menu chybí dětské jídlo, a když požádáte o ohřátí dětské stravy, máte pocit, že snad poptáváte součástku pro výstavbu vzducholodě. Jediný koutek není upraven tak, aby si v něm mohlo dítě pohrát a vy si mohli alespoň na chvilku bez starosti vydechnout a odpočinout.

Děti vítány!
Právě pro tuto příležitost jsou tu hotely, které se nazývají Baby Friendly a vše výše popsané zde neplatí. Baby Friendly hotely naopak jsou uzpůsobené pro pobyty rodin s dětmi. Nejen, že pokoje jsou vybavené tak aby vám pobyt s dítětem maximálně zpříjemnily, ale ve stejném duchu se nese i zařízení ostatních prostor včetně restaurace. Pokoje Baby Friendly hotelů zcela samozřejmě zaručují ubytování s dětmi, vstřícný přístup personálu, při stravování v restauračních prostorách dětskou sedačku či podsedák, ale také dětské menu včetně dětského příboru. Pro rodiče těch nejmenších dětí garantují rovněž také možnost ohřátí pokrmu. Dále je v jejich nabídce možnost zapůjčení hlídacích chůviček, různých her včetně deskových, nebo také pohádkových a dobrodružných DVD. Pokud hotel disponuje bazénem, na děti u něho čeká dětské vybavení, například sedací kruh, rukávky, pásek na plavání. A tak jako jinde v hotelu, ani u bazénu nechybí přebalovací pult.

Nepříznivé počasí neznamená konec zábavy
Všichni rodiče ví, jak složitá situace nastává ve chvílích, kdy vyrazí s dětmi na dovolenou a dny vzácného volna provází nepřízeň počasí. Děti jsou znuděné, mrzuté, o to víc zlobí a pokud se jedná o běžný hotel, ve výsledku jsou z toho rodiče unavení, ostatní hosté otrávení a hotelový personál zachovává dekorum silou vůle a se stisknutými rty. Tuto variantu řeší v Baby Friendly hotelech například vnitřní herny, případně mobilní vnitřní herny, které je možné umístit do jakéhokoliv prostoru odpovídající velikosti. Mnohdy jsou umístěné tak, aby rodiče mohli z klidu od stolku s kávou sledovat své děti při hře, aby je měli stále na očích a přitom měli dostatek klidu.

Baby Friendly myslí i na zábavu rodičů
Ačkoliv své děti milujete, i vy si potřebujete alespoň na chvíli odpočinout. Pro tyto chvíle jsou v Baby Friendly hotelech bezplatné dětské koutky s animačními programy, případně pokud byste měli zájem, můžete si bez problémů objednat za úplatu i hlídání svých ratolestí a v klidu si užít třeba plavání v hotelovém bazénu či jiných příjemných volnočasových aktivit, výletů, nebo třeba túr. Hotely pořádají i animační programy pro dospělé. Baby Friendly hotely se tak snaží vycházet vstříc celé rodině.

Baby Friendly nejen hotely, ale i penziony, apartmány, chaty a chalupy
Zatímco v ještě nedávné minulosti bývaly Baby Friendly hotely známé spíše ze zahraničí a byly mnohdy důvodem, proč rodiny s malými dětmi vyrážely na dovolenou do ciziny, dnes se tyto hotely v hojné míře začínají objevovat i u nás. Najdete je ve všech atraktivních lokalitách naší republiky, například v Krkonoších, na Šumavě a řadě dalších krásných míst, kterých je u nás bezpočet. Baby Friendly hotely tak dokážou naplnit představu o krásné a odpočinkové dovolené s dětmi dle vašich představ. Nemusíte se zatěžovat spoustou drobných starostí o věci, které dítě potřebuje, protože v hotelu na ně myslí za vás. Zabaví vás i vaše děti, neboť slovo NUDA tady neexistuje. Kdo má rád hotel, vybere si hotel. V režimu Baby Friendly už lze nalézt ale i řadu penzionů, apartmánů a v nabídce jsou dokonce i chaty a chalupy. A pokud by vám přeci jen něco scházelo, každé z takovýchto zařízení vítá poznatky svých návštěvníků a nechává se inspirovat k opatřením, vedoucím k dalšímu zlepšení a následné spokojenosti svých návštěvníků.

Kde vzít záruku, že se jedná opravdu o Baby Friendly?
Existuje síť ubytovacích zařízení, která jsou registrována na serveru Baby-Friendly-Hotel a kde si můžete vyhledat takové, které se vám bude líbit nejvíce. Tato ubytovací zařízení musí splňovat předem stanovené požadavky, takže skýtají záruku dovolené dle vašich představ.

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..