IrisdiagnostikaIrisdiagnostika neboli oční diagnostika je jednou z alternativních metod, které dokážou objevit mnohé skryté příčiny zdravotních potíží. Tato metoda stará tisíce let odkrývá zdravotní disharmonie člověka, je metodou alternativní, která je výborným doplňkem běžných lékařských vyšetření.

Oko prozradí víc, než si myslíte
Oko je propojeno s celým naším tělem a vzhledem k tomu dokáže zaznamenat zdravotní změny v organismu. Ty se totiž do oka zakreslují a to navíc hned v počátku změn v těle. Oči se skládají z více než dvou miliónů pracujících částí a samotná duhovka obsahuje asi 28 tisíc samostatných nervových vláken. Jelikož veškeré naše orgány mají na duhovce svá reflexní nervová zakončení, jako je tomu například na ploskách nohou, jakékoliv potíže a změny se v oku projeví formou pigmentace či jako uvolnění vláken duhovky se vznikem následných trhlin, tzv. lagun. Také může dojít ke změně tvaru a projasnění duhovky, změně tvaru panenky a dalším. Irisdiagnostika dokáže odhalit disharmonie lidského těla, ale třeba zdůraznit, že je neléčí. Protože však správná diagnostika je základem úspěšné léčby je její úloha při určování příčin potíží opravdu významná.Pokud se na oko zadíváte zblízka, spatříte různá znaménka v podobě barevných skvrn, teček, čárek a dalších různých tvarů. Odborníci na oční diagnostiku, iridologové, prostřednictvím těchto znamének umí rozpoznat zdravotní disharmonie člověka. V očích je zaznamenána genetika, jsou odrazem našeho životního stylu a zdravotního i psychického stavu. Veškeré negativní změny se v oku odrazí. Jsou zde vidět nejen důsledky, čili již vzniklé problémy, ale také jejich příčiny.

Kde se irisdiagnostika vzala?
Víme, že oči byly pozorovány již ve starobylé Číně a Japonsku, zhruba před šesti tisíci lety. Věnoval se jim také Hippocratus, přezdívaný otcem medicíny. Klíč k nemocem hledal také v lidském oku a jeho výrok „Pozři v oči člověka a uvidíš jeho tělo“ mluví sám za sebe. Oční diagnostice se věnovali i mnozí další.V roce 1670 pak Philippus Meyens ve své knize  popsal rozvržení orgánů na duhovce podle jednotlivých segmentů. Ovšem irisdiagnostika tak, jak ji známe dnes, je připisována maďarskému doktoru Ignatzovi von Pecelymu, který žil mezi lety 1822 – 1911. Vytvořil první topografické mapy duhovky a pracoval přitom s lupou, která měla dvojnásobné zvětšení. O další pokrok irisdiagnostiky se zasloužil německý odborník Rudolf Schnabel. Následovali jej jeho žáci J. Angerer a T. Krieg, v USA B. Jensen, který dokonce vyučoval v52 zemích světa. Tento vystudovaný lékař došel cestou vlastních zkušeností týkajících se pochroumaného zdraví na závěr svého života  dokonce k výhradně přírodní medicíně. Když si klasická medicína nevěděla rady s jeho potížemi, obrátil se na základě rady jiného lékaře ke zdravé stravě, čisté vodě a celkově zdravému životnímu stylu, jenž mu oslabené  zdraví navrátil. Tehdy nastal zlom v jeho životě, začal se věnovat zdravé výživě a správnému životnímu stylu. Jeho první seminář týkající iridologie a výživy si vyslechli účastníci sjezdu Naturopatické Asociace v Milwaukee. Jeho poselství zahrnuje desítky knih, audio i video záznamů o iridologii a zdravé výživě.

Co vás u iridologa čeká?
O oční duhovce se dá říci, že je mapou těla, na které má své místo každý lidský orgán. Pokud k iridologovi zamíříte, jistě vás zajímá, co vás u něho očekává. Iridolog vyfotí obě vaše oči. Poté provede rozbor oční duhovky, panenky a bělma a určí váš celkový zdravotní stav, včetně genetických vlivů a také případných možných budoucích obtíží. Na základě výsledků vyšetření vám může doporučit vhodné složení jídelníčku, alternativní léčbu, ale také návštěvu odborného lékaře. To v tom případě, že zjistí vážnější zdravotní problém. Irisdiagnostika je vhodná pro lidi všech věkových skupin, od dětí až po seniory.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *