3 akvariumAkvaristická vášeň se může zrodit v každém věku a pak už se jen tak nezbavíte radosti z prohánění rybek v pěkném prostředí vašeho akvária. Jestliže začínáte, dopřejte si startovací sety. Jinak se dají sehnat akvária levně, což se bude hodit každému začátečníkovi s akvaristikou, ale i znalcům, kteří stále něco vyměňují, rozšiřují a zkoušejí.

Rybky byste neměli pořizovat podle toho, jak se vám líbí, ale jaké mají nároky a jak velké budou v době své dospělosti. Různé druhy rybek by se měly navzájem snášet v jednom akváriu. Nezapomeňte na rybičky, které požírají řasy – stanou se vám skvělými pomocníky a očistí od řad kameny, listy rostlin či stěny akvária.

Krásu rostlin, rybek a jiných vodních živočichů byste sotva mohli obdivovat bez řádného osvětlení. Většina akvarijních krytů nabízí možnost uchycení světla, montáž je snadná a rychlá a díky tomu je zajištěna optimální barva světla v akváriu. Zvolit můžete i LED osvětlení akvária, které vám může dost ušetřit na energii. Led lampy mají lehkou konstrukci a vyniknou v každém akváriu. Jejich světlo uspokojí i nejnáročnější rybičky.

Nesmíte zapomenout na důkladnou přípravu dna akvária, kde budou také růst vodní rostliny. Akvárium si zařiďte tak, aby se vám vzhledově líbilo. Vložte si dovnitř 3D pozadí do akvária, kameny, dřevo a kořeny. Například dřevo pocházející z rašelinišť je trvanlivé a hodí se jako dekorace.

Terária zajišťují správné fungování a příjemné prostředí pro zde uchovávaná zvířata. Dopřát si je můžete v různých velikostech, podle toho jaké terarijní zvíře bude obývat tento prostor. Vašim pavoukům, želvám, ještěrům, hadům nebo strašilkám bude uvnitř dobře díky výborně provedenému odvětrávání, které se stará o optimální klima. Přitom je odvětrávací mřížka zhotovena tak, aby se žádnému tvorovi nepodařilo proklouznout ven. Terária se vyrábějí z materiálů, které eliminují rozbití a únik zvířátka.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..