Zdroj: Rejnokobuv.cz

Zdá se vám výše uvedený nadpis poněkud podivný? A kdy naposledy jste byli se svou rodinou na výletě? Na horách, na zámku nebo starodávném hradu se svou vlastní nezaměnitelnou atmosférou? Zapátrejte v paměti a vzpomeňte si, jak probíhala cesta. Že jste již od její poloviny nosili na rukou střídavě Honzíka a Aničku z důvodu bolení nožiček? Problémem mohla být špatně zvolená nebo nekvalitní obuv. Jak si tedy užít bezbolestný výlet naplno? To se dozvíte na následujících řádcích!

Co máte na výběr?

Turisté, kteří horské vrcholky brázdí bez výjimek celoročně, nepřemluvíte k jiné obuvi, než k té kožené. Takové boty se časem vytvarují přesně dle nohy jejich majitele, nicméně tato vlastnost je pochopitelně vykoupena vyšší cenou a důkladnou péčí, kterou je nutno této obuvi věnovat. Touto investicí určitě neprohloupíte, kožené boty vám budou zaručeně sloužit mnoho sezón.

Další možností, kterou pří výběru bot máte, jsou textilní trekkingové boty s moderní membránou. Tento druh obuvi se vyznačuje nižší hmotností i stylovým designem. Boty jsou velmi pohodlné a také vydrží aktivní používání několik let.

Kůže vs. syntetika

Jasnou výhodou, kterou se kožené boty mohou pochlubit, je jejich vysoká pevnost a odolnost vůči vnějším vlivům i mechanickému poškození. Takové boty vydrží celá léta a na jejich vzhledu to nikterak nepoznáte. To ovšem v případě, že se o své botky řádně staráte. Po každé túře je nutno boty vysušit, případně je jinak ošetřit a, pokud je to třeba, vyměnit jejich podrážku. Na opačné straně barikády stojí boty se syntetickým svrškem a membránou, které jsou sice prodyšnější, ale na druhou stranu podléhají rychlejší zkáze. Právě u dětských bot je možná lepší uvažovat nad syntetikou, která nevyžaduje tolik péče, a navíc investice do bot, ze kterých děti zpravidla rychle vyrostou, není tak vysoká.

Pár rad na závěr

Při výběru vhodných bot by měla velkou roli sehrát také četnost procházek, případně terén, který hodláte brázdit. V neposlední řadě je nutno vzít v potaz také věk dítka, případně jeho individuální potřeby. Kvalitní dámské, dětské a pánské boty jsou však vždy zárukou kvalitního výletu. Nyní nám již nezbývá nic jiného, než popřát vám ŠŤASTNOU CESTU!

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

1 komentář

  1. Cviky samozřejmě můžete provádět prakticky kdykoliv a kdekoliv – třeba v kanceláři pod stolem. Nikdo si toho nevšimne a vy svým unaveným nožkám prokážete cennou službu.

    Otáčejte chodidlo: Zvedněte nohu z podlahy – koleno, kotník a bérec musí být v jedné přímce. Natočte chodidlo za palcem, jako byste si chtěla prohlédnout plosku nohy. Pak chodidlo otočte na opačnou stranu, jako by za malíčkem. Zopakujte desetkrát s každým chodidlem.

    http://magazin.svetbot.cz/79-protahnete-si-chodidla.xhtml

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..