Zajištění pohřbu předem: Naplánujte si svůj konec podle sebe

Stejně jako zrození nového života, tak i jeho konec, jsou přirozenou součástí lidského žití. Kdo se smíří s touto myšlenkou, může již během svého života naplánovat svůj konec tak, jak by si jej sám přál. Pro někoho je tato myšlenka nepřijatelná, jiní ji mohou ocenit: pokud máte zajištěný pohřeb předem, pak se po smrti blízkého rodině a pozůstalým vše jen usnadní, a to jak z finanční, tak z psychické stránky.

Zajištění pohřbu předem: Naplánujte si svůj konec podle sebe

Zajištění pohřbu předem: Naplánujte si svůj konec podle sebe

Pro koho je služba určená?

Možná vás překvapí, kolik lidí přemýšlí nad tím, jak by měla jejich poslední cesta vypadat, kde by chtěli být pochováni nebo jaká hudba by jim při posledním rozloučení měla hrát. Jiní zase šetří na pohřeb, aby po své smrti nezatížili své potomky výraznějšími náklady. Ať už je vaše motivace jakákoli, můžete si objednat a naplánovat svůj pohřeb tak, aby se po vaší smrti vaše rodina nemusela ničím zbytečně zatěžovat.

Jak to probíhá?

Především je dobré vědět, že se nejedná o standardní službu v nabídkách pohřebních služeb – nabízí ji například některé pohřební služby v Praze. Klient si v objednávkové kanceláři vybere, ze standardní nabídky vše, co s pohřbem souvisí – od obřadní síně, přes způsob pohřbení, květiny či smuteční oznámení. Pohřeb si klient rovnou objedná a zaplatí. Po své smrti se mu dostane přesně takových služeb, které si sám vybral a nikdo na tom nebude moct nic měnit nebo rušit.

Jak mít jistotu?

Vše je potvrzeno smluvně a smluveno ve dvou dokumentech: tzv. Příkazní smlouva a Rozpočet služeb, kde rozepsány detaily objednaných služeb. Částka za pohřeb je uložená na termínovaném účtu a uvolní se pro pohřební službu až ve chvíli, kdy příkazce zemře. Objednavatel si tak může být jistý, že se nebude s jeho penězi manipulovat a že nebudou použity na nic jiného než na jeho poslední rozloučení.Zanechat odpověď

Autorská práva © 2017 Spokojená rodina · Všechna práva vyhrazena · Navrhl Theme Junkie
Běží na WordPress