Elegantní koberce zútulní váš domov

Hans / Pixabay

Mimořádná kvalita, elegantní design. Interiér, který by nezdobily moderní koberce, snad ani jako by nebyl útulný. Na výběr máte ze dvou základních variant – umělé vlákno nebo klasický přírodní materiál. Vlna, hedvábí, ale třeba i koberce původem z Orientu, ručně vázané, které nadělají spoustu parády. Turecké koberce, běhouny nebo perská klasika? A co koberce z kůže? Tak či onak, každý nakupující má hodně pestré možnosti.

Luxusní koberce přesně na míru

V dnešní době si můžete navrhnout i vlastní vzor koberce, objednat si můžete i koberce poněkud nestandardních rozměrů. Tisíce možností, jak si vybavit obývák na jedničku a udělat si radost. Moderní kusové koberce jsou navíc často ručně tkané a jejich výroba má rozhodně své kouzlo. Koberce se nakonec vyrábí prakticky po celém světě, ale jejich kolébkou je rozhodně dálný Orient. A právě tamní produkce patří k tomu nejlepšímu, co vůbec můžete mít doma.

Nejen materiál, volte i podle hustoty a výšky vlasu

Hustota vlasů koberce má velký vliv na jeho životnost. Tam, kde se během dne předpokládá čilý provoz (chodba, dětský pokoj, obývák), se hodí z pochopitelných důvodů koberec s vyšším počtem vláken na metr čtvereční. S výškou vlasu je to ale přesně naopak – vysoký vlas přitahuje nečistoty v míře větší než velké, ty se pak tím obtížněji odstraní. Ložnice nebo pracovna se pak pro koberce s vyšším vlasem hodí přímo parádně, pohodlí pro nohy je opravdu zaručeno.

Barva a vzor? Všechno je potřeba sladit

Bytový design není radno obcházet, jinak se prostě doma nebudete cítit tak docela útulně. Koberec proto musí ladit s vybavením místnosti, ve které se bude nacházet. Výrazné motivy koberce často ne tak docela pasují k nábytku, pro pracovnu se hodí jednobarevný koberec bez jakýchkoliv ozdob. Velmi moderní jsou pak třeba motivy květin, které vnesou do každé místnosti obrovské kouzlo a vypadají prostě skvěle.Zanechat odpověď

Autorská práva © 2016 Spokojená rodina · Všechna práva vyhrazena · Navrhl Theme Junkie
Běží na WordPress