Cestujeme se psem pohodlně

Cestujeme se psem pohodlně

Cestujeme se psem pohodlně

Mnozí majitelé psích čtyřnohých mazlíčků vozí své pejsky naprosto všude. Cestují s nimi v městské hromadné dopravě, berou je s sebou na dlouhé, několikahodinové cesty autem. Takové cestování však může být pro pejska poměrně stresující. Je tedy nutné, abyste se postarali o jeho maximální pohodlí.

Každý majitel pejska moc dobře ví, že se pejsek neobejde bez základního vybavení, čímž je obojek, vodítko, pelíšek a také cestovní taška, která se využije nejen při cestování městskou hromadnou dopravou. Cestovní tašky však nemusí být pro pejsky pohodlné, proto raději volte klokánky.

Znáte klokánky určené pro pejsky?

Klokánky si lidé pojí jenom s dětmi. Jedná se o jakési psí tašky s popruhy, které nosíme na svém bříšku. Pejsek se v takových klokáncích cítí milovaný, cítí přítomnost svého majitele, proto je spokojený a cestování pro něj není tak stresující, jak jste se obávali.

Klokánky lze pořídit v mnoha zajímavých variantách. V létě jsou ideální klokánci z tenkého materiálu, v nichž není pejskovi horko. V zimě se ocení teplejší provedení, v nichž budou pejsci chráněni před chladem a průvanem.

Cestujeme se psem

Cestování se psem je však kapitola sama o sobě. Majitelé by měli mít vždy na paměti nejdříve pohodlí svého mazlíčka, poté se musí řídit několika zásadami, díky nimž je cestování bezproblémové. Pohodlí zajistíte s pomocí zmiňovaných klokánků, otázkou je, jaké jsou zásady při cestování se psem.

Zásady při cestování se psem:

  • Psa před cestou vždy vyvenčete
  • Vždy mějte s sebou dostatek pitné vody
  • Nikdy nekrmte psa těsně před jízdou v automobilu
  • Důležité je dbát na bezpečnost, psa proto převážejte v přepravce
  • Do automobilu musí vždy proudit čerstvý vzduch
  • Je nutné dělat během jízdy přestávky, přestávky se doporučují po dvou až třech hodinách
  • Nikdy nenechávejte pejska samotného zavřeného v autě (zejména během horkého letního dne)


Zanechat odpověď

Autorská práva © 2018 Spokojená rodina · Všechna práva vyhrazena · Navrhl Theme Junkie
Běží na WordPress