Bolí vás záda od dlouhodobého sezení. Co ale dělat, když to charakter vaší práce vyžaduje? Prosedíte mnoho hodin denně na jedné židli, šíji máte zatuhlou, bolí vás záda za krkem i v kříži, na ramenou jako by vám seděl pytel cementu. Hledáte možnost, jak si ulevit. Jedno řešení, nenáročné na čas i na peníze, tu je.  Vyzkoušejte balanční masážní polštář. Možná překvapí i vás.

Balanční masážní polštář je vhodným doplňkem zvláště právě při dlouhodobém sezení. Dokáže podpořit správné držení těla při sezení a jeho rehabilitační účinky jsou natolik prokazatelné, že je proto používán i při profesionálních rehabilitacích. Cvičení s ním je příjemné a je jedním, o kterých lze říci, že cvičení je hrou.

Ne vždy, když vás bolí záda, je třeba hned vyhledat odbornou pomoc lékařů či fyzioterapeutů. Mnohdy stačí jen zaměřit se na správné držení těla. Ptáte se, jak to udělat, když celé dny sedíte, například u počítače a nedokážete se ohlídat, abyste se nekrčili a nerovnoměrně nezatěžovali některé svaly a páteř? Odpovědí může být právě balanční masážní polštář. Nedovolí vám při sezení sklouznout do nežádoucí polohy a díky němu se procvičují stabilizační svaly a vzpřimovače páteře.

Tato vcelku jednoduchá pomůcka je vyrobena z vysoce pevnostní a odolné gumy. Jedna její strana bývá opatřena množstvím gumových neostrých hrotů, které masírují zadní část stehen a hýždě. Zlepšují prokrvování těchto oblastí a minimalizují tak jejich únavu. Průměr balančního masážního polštáře je zpravidla33 cma nosnost může být až120 kg. Má malý otvor pro dofouknutí. Jeho vzhled je decentní a můžete ho proto bez problému používat nejen doma, ale také v zaměstnání nebo ve škole.

Jeho schopností můžete využít i tehdy, když právě nesedíte. S jeho pomocí lze nacvičovat držení rovnováhy, protahovat zatuhlé svaly. Při obyčejném stání na polštáři dochází k propínání svalů dolních končetin. Jen to zkuste – stát na nepříliš stabilním podloží, udržet rovnováhu a navíc se snažit udělat například dřep.

Na začátku cvičení má většina lidí potíže právě s udržením rovnováhy. Je dobré cvičení provádět v blízkosti předmětu, kterého je možné se přidržovat, nebo zachytit. Počítejte s tím, že balanční masážní polštář se bude chovat tak trochu jako divoký býček, kterého si hodláte osedlat. Také vás klidně shodí a nedá mu to mnoho práce. Ale když naleznete grif, jak na něj, další kroky jsou již jednodušší. Po prvním cviku, kdy udržíte balance a naučíte se zacházet s rovnováhou, je na řadě lehké cvičení. Může to být kroužení pažemi, které zvyšuje nároky na stabilitu a tím dochází k náročnějšímu protahování svalů dolních končetin a zádových svalů, nebo třeba již zmíněné dřepy. Ty jsou vhodné pro člověka, který si je již v práci s masážním balančním polštářem jistější. V každém případě se však nenechejte ukolébat prvotními úspěchy a vždy mějte v dosahu něco, čeho se můžete zachytit. Cvičte na takovém místě, kde vám po případném pádu bude hrozit co nejmenší nebezpečí v podobě ostrých hran a rohů.

Většina lidí vnímá jako velice příjemnou masáž chodidel. Balanční masážní polštář bravurně zvládá masírování plosek nohou. Pokud si navléknete jen tenké ponožky, stává se cvičení na něm díky gumovým hrotům i bezvadnou masáží. A pokud nechcete své tělo momentálně zatěžovat pohybem, avšak rádi byste si dopřáli masáž chodidel, jednoduše se pohodlně usaďte v křesle, polštář položte na zem a lehce jakoby na něj našlapujte.

Balanční masážní polštáře jsou výborným pomocníkem při péči o naše svaly a pokožku a jejich použití je nejen snadné, ale také příjemné a mnohdy si při cvičení s nimi užijete navíc i spoustu legrace.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *